Bank Anglii nie dokonali zmian w zakresie stopy procentowej

  •  EUR/USD

EUR/USD wzrosła w czwartek do poziomu oporu 1,1045. Kurs wymiany został balansuje w przedziale cenowym od 1,1 do 1,11 od połowy ubiegłego tygodnia.

Wielu ekspertów przewidział wzrost poziomu zmienności po spotkaniu Fed. Jednak tak się nie stało. Regulator USA obniży stawkę po raz drugi w tym roku o 25 punktów. Szef Fed powiedział, że będzie to wystarczające, aby pobudzić rozwój gospodarczy Stanów Zjednoczonych.

Jerome Powell powiedział, że jego dział nie zamierza dalej obniżyć tempo, jak prezydent USA chciał. Decyzja Rezerwy Federalnej nie wpłynała na oczekiwanie wielkich graczy rynkowych, pewni, że inna stawka została wycięta o 25 punktów w 2019. Szef Fed powiedział, że pozwala na takie działania, ale uważa je za mało prawdopodobne.

Liczba powtarzających się i początkowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Ameryce była mniejsza niż oczekiwana. Statystyki potwierdziły, że rynek pracy USA jest silny, co zmusiło Fed do podniesienia prognozy wzrostu PKB w drugim kwartale. To było 2%. Podobne dane są oczekiwane w trzecim kwartale. Dolar jest pod krótkotrwałą presję na tle oczekiwanego wlewu 75 000 000 000 USD. Jednocześnie, w średnim okresie, jednostka monetarna USA ma przewagę nad EUR.

Mamy prognozy, że w piątek notowania tej pary walutowej spadnie do wsparcia poziomów 1,1030, 1,1015 i 1,1000.

  • GBP/USD

Notowania GBP/USD gwałtownie wzrosły w czwartek do oporu w 1,2525 na tle oświadczenia Komisji Europejskiej w sprawie otrzymania papierów wartościowych zawierających propozycje dotyczące warunków Brexit z Komisji Europejskiej.

Uważa się, że nowy wniosek zawiera alternatywę dla backstop. Zniesienie tego ostatniego jest uważane za główny wymóg brytyjski. Nowy etap negocjacji między Stephen Barkley i Michel Bernier zaplanowano dzisiaj. Zauważono, że proces ten niedawno zintensyfikować. W związku z tym pozytywne wyniki porozumienia w sprawie Brexit stały się bardziej prawdopodobne w odniesieniu do sytuacji zaobserwowanej sześć miesięcy temu.

Wczoraj, spotkanie banku Anglii zakończył, w którym zdecydowano się utrzymać stopę na obecnym poziomie i programu pozyskiwania aktywów. GPB/USD spokojnie reaguje na wyniki wydarzenia i nieznacznie wzrosła, pomimo słabej statystyki sprzedaży detalicznej.

Głównym powodem wzrostu do nowego wysokiego od początku lipca była wiadomość na temat Brexit, a nie publikacja wskaźników makroekonomicznych. Eksperci uważają, że ten stan rzeczy potrwa aż do wydania Wielkiej Brytanii wyjścia z Unii Europejskiej jest rozwiązany lub do jego nowego odroczenia. Należy zauważyć, że prawdopodobieństwo drugiej opcji znacznie wzrosła.

Prognozujemy, że obecnie wzrost GBP/USD będzie nadal odporny na 1,2540, 1,2560 i 1,2590.

  • Złoto

Ceny złota wzrosły nieznacznie w czwartek i osiągnął kluczowy poziom 1500 USD. Cena metalu odzyskane z tygodniowego niskiego $1 483. Stało się to po opublikowaniu wyników posiedzenia Fed. Pomimo spadku kursu walutowego w środę, aktywa dużych ETFs nadal rosnąć w drugiej połowie tygodnia.

Poziom zmienności aktywów w czwartek był niewielki. Wynika to z faktu, że Japończycy, tajwańscy, Szwajcarscy i Brytyjscy regulatorzy utrzymali stopy procentowe na tej samej wartości. Kurs wymiany aktywów konsoliduje się na $1500 przed przejściem w górę. Do tej pory nie ma żadnych wymagań wstępnych dotyczących odwrócenia trendu lub początku znaczącej korekty.

W krótkim okresie, możliwe jest obniżenie stawki do poziomu wsparcia 1485 USD. Od początku sierpnia, cytaty wielokrotnie zbliżył się do tego znaku, ale wtedy nie było odwrócenie w przeciwnym kierunku, a stopa przeniosła się do oporu 1500 USD.

Na początku października ogłoszono nowy etap procesu negocjacji między Ameryką a Chinami. To wydarzenie może wywierać niewielki nacisk na złoto. Korekta powinna być wykorzystana do nabycia aktywów w lepszej cenie. Szansa na pełnoprawnym Traktatem między Chinami i Ameryką jest bardzo niska. Napięcia w regionie Bliskiego Wschodu rosną, a regulatory finansowe w wiodących krajach obniżają stawki i kontynuują realizację miękkich polityk monetarnych.

Mamy prognozy, że w piątek złote cytaty wzrośnie do oporu 1503, 1505 i 1510 USD.

  • Oleju

W czwartek, WTI ropy naftowej wzrosła nieznacznie w cenie. Osiągnął $58,30 za baryłkę. Notowania tego składnika wzrosły do 3% po opublikowaniu informacji dotyczących ewentualnego zakupu ropy naftowej przez Arabię Saudyjską od innych uczestników rynku. Na przykład, kraj zwrócił się do irackiej firmy do zakupu 20 000 000 baryłek dla własnych zakładów przetwórczych. Minister energetyki Arabii Saudyjskiej powiedział, że dostawy surowców powróciły już do poprzednich poziomów, a zmniejszona produkcja odzyskała 50%.

Wiceprezes USA powiedział, że nie było jeszcze jasne, kto był za atakiem na Arabii infrastruktury ropy naftowej. Początkowo Amerykanie obwiniał Iran za to. Jednak rząd Iranu zaprzecza zaangażowaniu w incydent.

Groźba pełnego konfliktu zbrojnego w regionie Bliskiego Wschodu pozostaje prawdziwa. W tym samym czasie, prawdopodobieństwo takiego rozwoju jest niska. Wzrost cytatów ropy naftowej nie będzie odtwarzany nawet po pełnym odzyskaniu produkcji w Arabii Saudyjskiej. Teraz tempo surowców zmniejszyło się o 50%. W tym samym czasie, stopa spadku zwolnął. Prawdopodobieństwo, że cytaty WTI powróci do poprzedniego poziomu jest niska. Najprawdopodobniej cena zostanie ustalona w korytarzu od 56,00 do 59,00 USD, w oczekiwaniu na dalsze wydarzenia w regionie Bliskiego Wschodu.

Prognozujemy, że dziś WTI prawdopodobnie spadnie do wsparcia w 58,00, 57,70 i 57,40 USD.

  • Kryptowalut

Wiele z głównych walut cyfrowych spadła w wartości w czwartek. BTC spadła do $10 050 i XRP spadła do $0,3020. Wyjątkiem była ETH, wzrost cen o 3,5%. Fale powietrzne osiągnęły $220. Kapitalizacja całego rynku cyfrowego monet wynosiła 269 000 000 000 USD.

ETH wzrosła na tle spadku wartości innych walut elektronicznych, dzięki inicjatywie zwiększenia objętości bloku sieci. Środek ten następuje poważny wzrost poziomu obciążenia w sieci. Sytuacja uległa pogorszeniu przez Tether Stebelcoin, który został przeniesiony do Blockchain Eter. Trwa testowanie poprawy wydajności. Rozważone środki mogłyby doprowadzić do 1/4 poprawy wydajności sieci.

Oddział banku arabskiego w Szwajcarii ogłosił zamiar zapewnienia btC i ETH usług handlowych i magazynowych dla klientów wysokiego kapitału. Partnerem tej instytucji finansowej była korporacja Taurus Group. Zintegrowano rozwiązanie chłodni z infrastrukturą banku arabskiego. Grupa Taurus stwierdziła, że zastosowała federalny Standard przetwarzania danych, certyfikowane moduły bezpieczeństwa na trzecim poziomie sprzętu oraz najbezpieczniejszy sprzęt na świecie.

Mamy prognozy, że w piątek wzrost BTC osiągnie poziom 10 100, 10 150 i 10 300 USD. Możliwe jest również wzmocnienie ETH do 222, 225 i 227 USD. XRP może osiągnąć 0,3050, 0,3100 i 0,3140 USD.