Brent w ruchu

Rynek surowców

jest niestabilny na początku tygodnia. Rano olej Brent został skonsolidowany na osiągniętych szczytach, po południu maleje. Baryłka odmiany Morza Północnego kosztuje 97,00 USD. Technicznie Brent miał dostosować się do 97 USD po próbie 99,40 USD. Po zakończeniu wahań korekcyjnych Brent będzie mógł powrócić do wzrostu w kierunku 101,00 USD.

Podstawowy obraz w oleju wciąż powstaje na korzyść “byków”. Po pierwsze, istnieją duże wątpliwości co do stabilności łańcuchów globalnych materiałów surowców. Po drugie, po Rozwiązania OPEC+ w celu zmniejszenia, a zatem raczej ograniczonej produkcji ropy w listopadzie o 2 miliony baryłek dziennie propozycja surowców jest zmniejszona. Jak wspomnialiśmy wcześniej, kartel za 3,5 – 3,6 miliona baryłek dziennie pozostaje w tyle za własnym planem kwot. Więc będzie jeszcze bardziej ze skoordynowanych poziomów.

Technicznie inwestorzy na rynku mogą “wycisnąć” z pozycji graczy do niższej. Świeże statystyki Bakera Hughesa nie podały żadnych nowych informacji. Utrzymuje się aktywność ćwiczeń w Stanach Zjednoczonych, pomimo wysokich cen surowców powolny. Wskaźnik liczby aktywnych wierteł jest teraz 602 szt. Pomimo faktu, że na początku sierpnia miał na 595 szt. Nie ma tu wyraźnej dynamiki, ponieważ firmy zajmujące się sektorem łupkowym boją się inwestować w rozwój i ekspansję z powodu recesji.

Zostaw odpowiedź