Ceny ropy naftowej kontynuują wzrost

środa, 26 maja, cytaty ropy rosną czwartą sesję handlową z rzędu, dodając około 0,2%, aw chwili cena jest prawie całkowicie odzyskana po spadku w zeszłym tygodniu. Z jednej strony wsparcie cen zapewniają korzystne perspektywy dla przywrócenia zapotrzebowania na ropę w wiodących gospodarkach świata, ponieważ postępy szczepienia popalniania i środki ograniczające. Jednakże czynnik ograniczający dla dalszego wzrostu cytatów naftowych jest prawdopodobne Usuwanie amerykańskich sankcji z Iranem, co może prowadzić do wzrostu globalnego dostaw oleju, zgodnie z różnymi szacunkami, o 1-2 mln b / s.

k 11:58 Moskwa Czas kontraktu naftowym Brent rosną na 0,20% i znajdują się w wysokości 68,63 USD, a lipiec WTI Oil Futures są sprzedawane w plus na 0,12% za 66,15 USD.

Optymistyczny nastrój uczestników rynku wiąże się z oczekiwaniami silnego popytu naftowego w nadchodzących miesiącach na tle powszechnych szczepionek przeciwko Coronavirus, zmniejszając zachorowalność i śmiertelność, która Pozwala władzom wiodącym krajom stopniowo osłabić środki ograniczające dla mobilności populacji.

Warto również zauważyć dość dobre dane dotyczące dynamiki rezerw naftowych w Stanach Zjednoczonych. Według danych z American Institute of Oil, w ostatnim tygodniu, rezerwy ropy naftowej w kraju zmniejszyły się 0,439 mln baryłek przed wzrostem 0,62 mln tygodni wcześniej, co, ale okazało się, że jest gorsza niż prognoza konsensusu W -1.279 milionów beczek. Jednocześnie rezerwy benzynowe zmniejszyły się o 2 miliony beczek i destylatów – o 5,1 mln baryłek, Jakie są dowody na rosnące zapotrzebowanie na produkty naftowe.

Jednocześnie czynnikiem powstrzymywania dalszego wzrostu cen ropy jest oczekiwane usunięcie amerykańskich sankcji z Iranem. Dzięki pozytywnym wynikom negocjacji w sprawie transakcji jądrowej, które są obecnie utrzymywane w Wiedniu, Iran będzie w stanie zwiększyć produkcję i eksport oleju, zgodnie z różnymi szacunkami, w zakresie od 1 do 2 mln b / s, co jest Istotna wartość na rynku światowym i może wpływać na dynamikę cen ropy. Zgodnie z oświadczeniami oficjalnych przedstawicieli Iran, strona irańska jest optymistą na temat wyniku negocjacji, ale kontrowersyjne punkty są nadal zachowane, a nadal muszą zostać przezwyciężone.

W odniesieniu do statystyk finansowych na rynku ropy naftowej, dziś o 17:30 Magisy opublikuje oficjalne dane dotyczące rezerw ropy w Stanach Zjednoczonych z Agencji OOŚ.

Brent Oil. Cena oleju Bretu nadal porusza się w kierunku górnej granicy zakresu 65-70 USD. Linie stochastyczne są skierowane do góry, co mówi na rzecz wzrostu cytatów w krótkim okresie.

.

Zostaw odpowiedź