Ceny ropy są obniżone na początku tygodnia

cen ropy w piątek pozostało stabilne. Kluczowe czynniki wpływające na ceny pozostają istotne i częściowo kompensują sobie nawzajem. Z jednej strony rosnące ciśnienie nadal wywiera ryzyko z boku propozycji, głównie związane z ograniczeniami dotyczącymi podaży rosyjskiej ropy i niedoborem możliwości wolnej produkcji OPEC.

Z drugiej strony, wysokie ceny już zaczynają mieć destrukcyjny wpływ na popyt, podczas gdy na zużycie paliwa w Chinach wpłynęło Kwarantanna w Szanghaju.

Dziś rano Brent Futures są zmniejszone z powodu słabych statystyk z Chin. Czas trwania czerwcowych kontraktów wygasa, więc obserwacja zostanie przeprowadzona w lipcowych kontraktach terminowych. Z technicznego punktu widzenia cytaty w piątek rozwinęły się w obszarze nachylonej linii oporu, co może spożywać dalszy spadek. Opieka poniżej 105 rubli. Może to być pierwszy sygnał o odpowiednim rozwoju zdarzeń. Potencjał korekty może być zlokalizowany w regionie 100 USD za baryłkę.

Zużycie W Chinach

W sobotę Chiny opublikowały dane wykazujące spadek działalności produkcyjnej do najniższego poziomu od lutego 2020 r. Przez sondaże Caixin, wiele przedsiębiorstw jest zaniepokojonych terminem istniejącej śluzy z powodu Covid-19. Szanghaj jest w kwarantannie od 4 tygodni, pod koniec ubiegłego tygodnia wprowadzono częściowe ograniczenia, które można rozszerzyć, jeśli testy masowe wykazują zbyt wiele pozytywnych wyników.

W cenach ropy, spadek aktywności gospodarczej w Chinach Negatywny czynnik, ponieważ negatywnie wpływa to na popyt w kraju, drugi co do wielkości konsument płynnego paliwa na świecie.

Rosyjska ropa

Reuters poinformowała w piątek, że rafineria indyjska negocjuje pół -letnie porozumienie z Rosją w sprawie dostaw ropy w wielkości kilku milionów baryłek. na miesiąc. Według Royal Bank of Canada import ropy indyjskiej z Rosji wzrósł z 100 tysięcy b/s w 2021 r. Do 800 tysięcy używanych w kwietniu. Wzrost dostaw do Indii zmiękcza negatywny wpływ związany z odmową wielu Europejczyków Konsumenci z rosyjskiej ropy.

potencjalnych klientów dla pełnego zawodowego embarga na rosyjski olej w UE pozostaje niejasny. Sądząc po informacjach w mediach, członkowie Unii Europejskiej nie mogą dojść do konsensusu w tej sprawie. Wiele krajów nie jest gotowych szybko porzucić surowce z Rosji, poświęcając swoją gospodarkę. Do końca maja Komisja Europejska może rozważyć opcję “Smart Sankcje” SAT, co implikuje odrzucenie rosyjskich surowców i ustanowienie wzrostu taryf importowanych. Szczegóły na ten temat nie pojawiły się jeszcze.

Sytuacja w Libii

libijskiej firmy naftowej (NOC) w niedzielę stwierdziła, że ​​tymczasowo wznowi prace nad terminalem eksportowym Zueitina w celu zmniejszenia rezerw ropy w zbiornikach. Wcześniej kraj został zmuszony do zawieszenia produkcji około 350 tysięcy b/s z powodu blokowania tego terminalu i szeregu innych obiektów infrastruktury naftowej. Tymczasowe otwarcie może nieco złagodzić dostawy dostaw na rynkach światowych, chociaż cytaty z reguły reagują bardzo powściągliwe na wiadomości z Libii. Kraj Doświadcza przedłużającego się krajowego konfliktu politycznego, dlatego produkcja regularnie przeskakuje w szerokim zakresie, a uczestnicy rynku są już przyzwyczajeni do tymczasowych przerw.

Wiercenie w USA

Liczba wiercenia w Stanach Zjednoczonych nadal rośnie bardzo powoli. W ubiegłym tygodniu Baker Hughes policzył tylko 3 nowe rośliny olejowe oprócz obecnych warg 549. Jednocześnie w Kanadzie liczba aktywnych postaw zmniejszała się o te same 3 jednostki. Pomimo gwałtownego wzrostu liczby zezwoleń na wiercenie uzyskane w marcu, nadal nie widzimy tego efektu O prawdziwej aktywności wiercenia. Nie pozwala to na rewizję prognoz amerykańskiej produkcji przed końcem roku, co według EIA do grudnia wyniesie 12,6 miliona lub 12 milionów B/s.

Dziś rano Brent Futures są zmniejszone o 0,8% do poziomu zamknięcia poprzedniego dnia i są handlowane w regionie 106,2 USD za baryłkę.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.