Ceny ropy zostały odrzucone, ale zachowana niepewność

cen ropy w środę skoczyło na tle gwałtownego spadku zapasów w Stanach Zjednoczonych. Wsparcie zostało również poparte przez szefa Rezerwy Federalnej USA, co potwierdziło prawdopodobieństwo bardziej ograniczonego kroku w celu zwiększenia kluczowej stawki na następnym spotkaniu. Według FedWatch narzędzie prawdopodobieństwo zwiększenia szybkości o 50 p.n.e. W grudniu szacuje się na rynek 75%.

w tym samym czasie trwa dyskusja na temat pułapu cen, a OPEC+ utrzymuje ciszę w przeddzień następnego spotkania 4 grudnia. Brent Futures został odbity, ale nastroje pozostają ostrożne. Z technicznego punktu widzenia kontynuacja ruchu w obszarze 88-89 USD wygląda logicznie, ale oferents wrażliwie monitorują tło informacyjne.

Rezerwy ropy w Stanach Zjednoczonych: Everything Goes Export

eksportu produktów ropy i naftowej w zeszłym tygodniu po raz kolejny pobiło rekordy i wyniosło 11,8 miliona B/s, z czego prawie 5 milionów używało ropy. Minus import, eksport czystego paliwa osiągnął 3,8 miliona b/s. – maksimum za 30 lat. Ponad połowa eksportu paliwa w USA jedzie do Meksyku, Kanady, Chin, Japonii, Korea Południowa, Wielka Brytania i Holandia.

W rekordowym eksporcie, komercyjne rezerwy ropy w Stanach Zjednoczonych spadły o 12,6 miliona baryłek. W warunkach zmniejszenia dostaw z SPR, który w zeszłym tygodniu wyniósł zaledwie 1,4 miliona baryłek, rezerwy przedsiębiorstw zostały zmniejszone o kilka tygodni z rzędu. Jednocześnie produkcja pozostaje stabilna na poziomie 12,1 miliona b/s.

Aktywność rafinerii ropy naftowej stale rośnie. W ubiegłym tygodniu przetwarzanie wzrosło o kolejne 243 tysiące b/s, obciążenie rafinerii wyniosło 95,2%. W rezultacie dostawy benzyny i destylatów Wyrosły o 2,8 miliona i 3,6 miliona baryłek. odpowiednio. Całkowita podaż produktów naftowych, pośrednie wskaźnik popytu, nieznacznie spadł do 19,7 miliona B/s. Statystyki są pozytywne dla cen i wskazują na niedobór podaży. Tymczasem w drugim tygodniu z rzędu popyt osłabnie, a rezerwy paliwa rośnie. Tak więc w Stanach Zjednoczonych szczyt niedoborów dostaw można już przekazać. Brent Futures dziś rano zmniejsza się o 0,3% i handluje po 86,7 USD za baryłkę.

Zostaw odpowiedź