Czekam na kwoty z OPEC+

w zeszłym tygodniu ropy naftowej naznaczono imponującym upadkiem, w wyniku czego cytaty Brent były ponownie blisko 90 USD za baryłkę. Spadek ten ułatwił wiadomości o zamkach w Chinach, groźba zaostrzania retoryki Światowego Banku Centralnego i prawdopodobnego zwrotu zaopatrzenia na ropę z Iranu.

dzisiaj w centrum uwagi będzie kolejne spotkanie OPEC+, na którym zostanie podjęta decyzja o kwotach produkcyjnych w październiku. Wall Street Journal poinformował w weekend w odniesieniu do anonimowych źródeł, że poziom produkcji OPEC+najprawdopodobniej pozostanie niezmieniony. Wcześniej w mediach istniały wskazówki, że wznowienie transakcji jądrowej z Iranem może doprowadzić do zmniejszenia kwot.

Brent Futures dorasta dziś rano, częściowo odtwarzając się z ostatniego tygodnia. Ruch wygląda raczej technicznie niż z powodu oczekiwań rynku. Kiedy nastroje poprawiły się w nadchodzących dniach, cytaty mogą wzrosnąć powyżej 95 USD, ale nie ma jeszcze zaufania do takiego scenariusza.

Pogłoski wokół OPEC+

wśród wiadomości o postępach W negocjacjach dotyczących transakcji nuklearnej między Stanami Zjednoczonymi a Iranem w retoryce Mayzhors Opec wspomnienie o możliwości zmniejszenia produkcji zaczęło pojawiać się coraz bardziej. Może to oznaczać, że wzrost produkcji irańskiej poprzez podnoszenie sankcji amerykańskich może zostać zrekompensowany przez nowe skróty OPEC+, które nie pozwoli na spadek cen ropy w niższym zakresie handlowym.

Pewność w transakcji jądrowej jeszcze nie jest. Dzisiaj kraje OPEC+ zgromadzą się w celu omówienia poziomu kwot produkcyjnych w październiku. Według Wall Street Journal, Rosja Sprzeciwia się zmniejszeniu, więc poziom kwot może pozostać niezmieniony.

W tym samym czasie publikacja odnosi się do niektórych delegatów OPEC, którzy przyznają, że dzisiaj omówiono symboliczną redukcję o 100 tysięcy b/s. Ten tom nie wpłynąłby na światową równowagę, ale może stać się pewnym sygnałem politycznym OPEC jako reakcja na negocjacje w sprawie transakcji irańskiej.

Aktywność książek w Stanach Zjednoczonych

W zeszłym tygodniu liczba elektrowni wiertniczych w Stanach Zjednoczonych spadła o 9 szt. usta. Zgłoszono to firma Baker Hughes, która prowadzi regularne statystyki cotygodniowe. Sądząc po danych, amerykańscy górnicy ponownie przeszli na zmniejszenie inwestycji w nową ofiarę z powodu obaw przed możliwą recesją ze osłabieniem popytu. To skłania się do konserwatywnego poglądu na perspektywy zdobyczy łupków.

EIA czeka na to, że do grudnia 2022 r. Produkcja osiągnie 12,45 miliona B/s, aw listopadzie 2023 r. Przekroczy 13 milionów b/s. Jeśli działalność wiertnicza będzie nadal się kurczyć, prognozy te można zmniejszyć, To, co zwiększa prawdopodobieństwo utrzymania niedoboru i wysokich cen w 2023 r. Dziś Brent Futures rośnie o 1,4% i są handlowane o 94,3 USD za baryłkę.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.