Dolar amerykański umocnił się w poniedziałek trzeciego dnia

Dolar amerykański umocnił się w poniedziałek trzeci dzień z rzędu z powodu rosnących rentowności amerykańskich obligacji skarbowych. Indeks dolara, który odzwierciedla kurs wymiany w stosunku do sześciu głównych walut, wzrósł do trzytygodniowych maksimów 11 stycznia.

“Jak to często bywa, podstawą odwrócenia położył dynamikę rynków długu. Od początku ubiegłego tygodnia rentowność długoterminowych obligacji skarbowych USA stale wzrastała, wzrastając z 0,90% do 1,14% w przypadku 10-letnich obligacji skarbowych, co jest najwyższym poziomem od marca ubiegłego roku.

Ten rajd jest ze względu na wzmocnienie nadziei na ogromne zachęty. Zazwyczaj powodują one wzrost oczekiwań inflacyjnych i wzrost rentowności obligacji skarbowych” – zauważa zespół analityków FXPro.

Inwestorzy zaczynają się martwić o wzrost amerykańskich obligacji skarbowych, pisze Finanz. Na wieść, że Demokraci zyskali pełną kontrolę nad Kongresem – wydajność 10-letnich amerykańskich skarbców skoczył do rekordu przez sześć miesięcy i po raz pierwszy od marca osiągnęła 1,14% rocznie. Joe Biden przygotowuje kolejny “biliony dolarów” pakiet pomocy dla gospodarki realnej, które Departament Skarbu USA będzie musiał sfinansować z długu, podczas gdy amerykańska Rezerwa Federalna nie wykazała jeszcze chęć zakupu więcej rządowych papierów wartościowych.

101 000 Inwestorów przygotowania do krótkoterminowego umocnienia dolara. Rynek kupi amerykańską walutę w oczekiwaniu na przybycie do Kongresu Demokratów, którzy obiecali niekończące się zachęty, pisze ProFinance.

“Dolar jest mocno wyprzedany, w takiej sytuacji prędzej czy później nastąpi korekta. To nieuniknione”, powiedział Matt Mali, starszy strateg rynkowy w Miller Tabak. “Dolar jest gotowy na prawdziwe odbicie, na którym można zarobić dobre pieniądze. Waluta będzie rosła przez kilka tygodni, jeśli nie miesięcy.”

“Wzmocnienie waluty amerykańskiej i rosnący popyt na krajowe obligacje rządowe jest znakiem ostrzegawczym dla rosyjskiego rubla, który w poniedziałek miał na celu 75 rubli / $. To może być początek nowego silnego trendu spadku rosyjskiej waluty, odcinając pozytywne oczekiwania na nadchodzące miesiące” – zauważa zespół analityków FXPro.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.