Dolar spadł po zwolnieniu danych o inflacji w USA

dolarów spadł po zwolnieniu danych dotyczących inflacji konsumentów w Stanach Zjednoczonych. Tempo wzrostu inflacji podstawowej był niższy niż oczekiwano, co zmniejszyło ryzyko szybkiego składanego programów QE. Według US Minthouse Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) wzrósł o 5,4% w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku, pozostając na tym samym poziomie, co w czerwcu, gdy roczne stopy inflacji osiągnęły maksymalnie od 2008 r. W porównaniu z poprzednim miesiącem CPI w lipcu wzrósł o 0,5% po wzroście o 0,9% w czerwcu, co zbiegło się z oczekiwaniami.

Basic. Indeks cen konsumpcyjnych bez uwzględnienia ceny żywności i energii, w lipcu wzrósł o 0,3% m / m, co okazało się niższe niż prognoza + 0,4%. Ostre przyspieszenie inflacji w Stanach Zjednoczonych, ze względu na odrodzenie działalności gospodarczej po ograniczeniu ograniczeń koronawirusowych, jest recesja, pisze DJ Newswires.

“Podstawowa inflacja prawdopodobnie osiągnęła już szczyt, ale nadal wątpliwości, że spadek wzrostu cen zostanie wystarczająco szybki, aby uzasadnić nadzieje liderów Fed”, powiedzmy w ekonomii kapitałowej.

. Capecon oczekuje, że ceny używanych samochodów w sierpniu spadną i podejmą negatywny wkład w stawki inflacji podstawowej. Głowy federalnych federalnych amerykańskich nazwały przyspieszenie inflacji z tymczasowym zjawiskiem i wielokrotnie zasygnalizowały, że bank centralny nie podnosi stóp procentowych przed 2023 r. Opublikowane dane można uznać za potwierdzenie ich aplikacji. Ale nadal jest zbyt wcześnie, aby porozmawiać o ryzyku dłuższego okresu zwiększonych stawek wzrostu cen, świętować ekonomię kapitałową.

. “Osłabienie inflacji może wznowić dyskusje, że Fed nie jest wart pośpiechu ze składaniem bodźcem. I może dać nowy zwrot dolara, aby odmówić”, mówili analitycy FXPRO.

.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.