Funt działa jako lokomotywa dla rynku

We wtorek, 23 lutego, na koniec dnia, para euro/dolar zamknęła się niewielkim spadkiem. Euro spadło o 0,03% do 1,2150. Na sesji europejskiej euro spadło do 1,2135. Wszystkie próby wznowienia wzrostu nabywców zostały podjęte z powodu spadku pary euro/funta.

Para funt/dolar wzrósł do 1,4114. Kupujący stawiają na ożywienie brytyjskiej gospodarki z powodu udanych szczepień. Premier Boris Johnson zaprezentował w poniedziałek plan stopniowego wycofywania obecnego zablokowania w Wielkiej Brytanii. Funt otrzymuje dodatkowe wsparcie z faktu, że Bank Anglii nie wprowadzi na razie ujemnych stóp procentowych.

Zaplanowane statystyki (GMT) 3:

O 18:00 Usa zgłosi zmianę sprzedaży nowych budynków w styczniu. Przemówienie wygłosi szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej Jerome Powell.O godzinie 18:30.m departament energii USA opublikuje dane dotyczące rezerw ropy naftowej.

Obecna sytuacja

1

W środę, 24 lutego, w handlu w Azji główne waluty są notowane w dodatnim obszarze. Na plusie jest funt (0,54%) i dolar nowozelandzki (0,50%). Brytyjczyk umocnił się o 1% względem dolara do 1,4241. Poranny rajd wywołał zatrzymania na długich pozycjach w parze euro/funt poniżej 0,8600. Cena spadła do 0,8539 (-63 pkt). 

NOWY JORK Dolar umocnił się do 0,7384. Wzrost notowań ułatwiła decyzja Banku Rezerw Nowego Jorku. Regulator pozostawił politykę pieniężną bez zmian. Komitet zgodził się, że polityka pieniężna powinna pozostać stymulacyjna, dopóki inflacja nie utrzyma się na stałym poziomie 2%. Perspektywy gospodarcze pozostają niepewne.

Euro kosztuje 1,2156. Biorąc pod uwagę poranny rajd GBP i N’D, istnieje duże prawdopodobieństwo, że para euro/dolar wzrośnie do 1,2185. Zakład jest na odzyskanie cross-pair euro / funt po spadku. Kupujący muszą jak najszybciej pominąć poziom 1,2167, a następnie dalsza promocja w górę pójdzie jak w zegarku.

Us Senate Majority Leader Schumer powiedział 1,9 miliardów dolarów pakiet bodźców zostanie uchwalony przez 14 marca (pozytywne dla ryzykownych aktywów). Powell przemawia dziś przed Komisją Usług Finansowych Izby Reprezentantów.

Zostaw odpowiedź