Giełda może się zawalić o 10%

S&P 500 zbliżyło się do kluczowego oporu. JPMorgan doradza inwestorom, aby pozbyli się akcji USA. Barclays oczekuje 10% spadku na rynek amerykański i bez recesji. Wskaźnik giełdowy S&P 500 zbliżył się do kluczowego oporu wobec minimum pierwszego kwartału, a jego dalsza dynamika pokaże, czy wzrost akcji USA z czerwca minimum to coś więcej niż tylko Rajd Niedźwiedzi, zauważa Bloomberg. Aby zachować nastrój byka, S&P 500 musi zdecydowanie przełamać się nad obszarem 4170-4180 punktów.

amerykańskich akcji przed Wzrost innych aktywów na tle malejących obaw przed recesją. Według JPMorgan nadszedł czas, aby sprzedawać amerykańskie promocje i kupić surowce. Bank zwraca uwagę na spadek wskaźnika surowców Bloomberg, podczas gdy indeks S&P 500 wzrósł już o ponad 13% minimum czerwca. Rozbieżność dynamiki daje inwestorom możliwość zmiany składu aktywów w portfelu. JPMorgan w najbliższej przyszłości nie spodziewa się silnego załamania amerykańskiego rynku akcji. Większość złych wiadomości, w tym słabe dane ekonomiczne, Już uwzględnione w cenach dokumentów, a akcje zakończą rok znacznie wyższy niż obecne poziomy.

w Barclays oczekuje, że Rezerwa Federalna USA będzie “miękkim lądowaniem”, ale giełda może nadal spaść o 5-10% nawet bez głębokiej recesji gospodarczej. Wśród głównych przyczyn spadku: pogarszające się oceny analityków, spadek dochodu samych spółek i przejście populacji z konsumpcji towarów do konsumpcji usług, co obniży zyski korporacyjne. BlackRock oczekuje również spadku S&P 500 o co najmniej 10%, do 3600 zwrotnica. Morgan Stanley i Bank of America uważają, że gwałtowny spadek zysku korporacyjnego negatywnie wpłynie na rynek akcji w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

“Jeśli natywna korekta opóźni S&P 500 w obszarze poniżej 4100 – W przypadku poprzednich minimów lokalnych – w tym przypadku inwestorzy powinni być gotowi, że rynki nie tylko wrócą do minimum czerwca, ale także pielęgnują je o Kierowanie indeksu w kierunku 3000 “zauważa zespół analityków FXPRO.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.