Indeks dolara (DXY): aktywów do zakupu długoterminowego

Indeks

dolarów (DXY) aktywnie rośnie, aktualizując maksimum w ciągu prawie 2 lat i cytując prawie 100,50 punktów. Uczestnicy rynku kupują DXY na tle bardziej agresywnego wzrostu kluczowej stopy procentowej w Stanach Zjednoczonych, którego prawdopodobieństwo znacznie wzrosło z powodu bezprecedensowego wzrostu inflacji, który osiągnął maksimum w ciągu 40 lat.

Według danych opublikowanych w tym tygodniu, w marcu indeks ceny konsumenckiej USA (CPI) wzrósł o 8,5% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. W lutym roczna inflacja była 7,9%. Ostatni raz inflacja osiągnęła 8% w styczniu 1982 r. W poprzednim miesiącu CPI skoczył o 1,2% – jest to najszybszy miesięczny wzrost od czasu, gdy huragan “Catherine” spadł na wybrzeże USA w 2005 roku.

Podstawowy wskaźnik cen konsumpcyjnych, który nie uwzględnia cen produktów spożywczych i przewoźników energetycznych, również wzrosła, co wskazuje, że problem wysokiej inflacji ma głębsze podstawowe podstawy, takie jak brak wolnych zasobów pracy i trwałe trudności logistyka i Dostarczać łańcuchy.

zapisów wieloletnich na temat presji inflacyjnej w Stanach Zjednoczonych zmusza handlowców do bardziej aktywnego położenia perspektyw podnoszenia stawki o 0,50%cen, decyzja, o której regulator może już podjąć wyniki spotkania majowego. Pomysł ten jest poparty przez większość głosujących członków Fed.

Członek Rady Zarządzania Amerykańskiego regulatora Lael Brainard, jednego z najbardziej “delikatnych” liderów Fed, wcześniej zauważyła, że ​​oczekuje metodycznego wzrostu stóp procentowych I szybkie zmniejszenie równowagi, której wielkość wynosi obecnie prawie 9 bilionów dolarów. Prezydent FRB Kanzas City Esther George w komentarzach w tym tygodniu poparł również przyspieszone zmniejszenie równowagi, a także wzrost stawki o 50 punktów podstawowych.

Podobne sygnały w zeszłym tygodniu złożyło również protokoły ostatniego spotkania Rezerwy Federalnej USA, dając handlowcom jeszcze więcej podstaw w perspektywach “byka” amerykańskiej waluty. W szczególności protokoły Federalnego Komitetu ds. Otwartej Piechoty Fed (FOMC) potwierdził zamiary regulatora rozpoczęcia zmniejszenia salda o 95 miliardów USD miesięcznie w maju, a także przyspieszyć stopę wzrostu stopy procentowej do 0,50%.

Warto zauważyć, że “twarda” polityka amerykańskiego organu regulacyjnego będzie nadal mieć pozytywny wpływ na dolara poprzez rozwój rentowności amerykańskiego skarbu. Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji w tym tygodniu zaktualizowała maksimum z końca 2018 r., Wpływa na 2,80%.

Według ekspertów, taka dynamika na rynku długu USA odzwierciedla Zaufanie handlowców polega na tym, że ścieżka normalizacji polityki pieniężnej, która rozpoczęła się przez Rezerwa Federalna, będzie obejmować co najmniej 8 wzrostu kluczowej stopy procentowej. Dolar na tym tle wkrótce nie straci statusu jednego z najbardziej obiecujących aktywów dla długoterminowych inwestycji. Analitycy Citi poważnie przyznają, że wskaźnik dolara (DXY) może wzmocnić do 103,00 punktów.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.