Indeks dolara ma potencjał do wzrostu

USDX ma potencjał wzrostu, a kupujący mają chęć powrotu notowań do obszaru 91.00-91.20. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę fakt, że dziś w Stanach Zjednoczonych święto bankowe w związku z obchodami urodzin Martina Luthera Kinga. W związku z tym aktywność handlowa USDX może spaść. Nie będzie również ważnych publikacji makroekonomicznych, które mogą mieć silny wpływ podczas sesji europejskiej. Biorąc to wszystko pod uwagę, spodziewam się spadku zmienności na rynku.

Rozprysk działalności handlowej może mieć miejsce tylko w przypadku nieoczekiwanego konfliktu politycznego w Stanach Zjednoczonych lub innych ważnych okoliczności geopolitycznych i siły wyższej. W tej chwili scenariusz uparty pozostaje priorytetem.

EUR/USD

Ogólne wzmocnienie USD wywiera presję na parę, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju silniejszej fali spadków. Pragnę zauważyć, że sprzedającym udało się wejść do obszaru akumulacji 1,2045-1,2100. Jednak w celu dalszego osłabienia notowań pary potrzebny jest dość silny, niedźwiedzi czynnik fundamentalny dla EUR. Ponieważ dziś strefa euro nie będzie publikować ważnych raportów makroekonomicznych, zmienność handlowa może pozostać umiarkowana. Scenariusz niedźwiedzi pozostaje priorytetem do powrotu i późniejszego utrwalenia notowań pary powyżej 1,2100.

GBP/USD

Po trzeciej próbie pokonania przez kupujących na poziomie 1,3700, aktywność sprzedających znacznie wzrosła. W momencie pisania tego tekstu, notowania pary testowały wsparcie na poziomie 1,3550. Jednocześnie istnieje ryzyko wystąpienia silniejszej fali spadków, a w rezultacie powrotu notowań do regionu 1,3460/80.

Dalsze osłabienie notowań pary może nasilić się w przypadku dodatkowych spadkowych fundamentów dla GBP. Pozwolę sobie przypomnieć, że sytuacja w Wielkiej Brytanii z COVID-19 pozostaje niezwykle niestabilna, podczas gdy konsekwencje brexitu nadal rosną, co jest negatywne dla GBP i pary.

USD/JPY

Zmienność obrotu tą parą walutową pozostaje umiarkowana, a notowania utrzymują się na poziomie 103,70 – wcześniej silny poziom wsparcia technicznego. W rezultacie widzimy konsolidację pary, co wskazuje na wyraźną niepewność rynku. W związku z tym w tej chwili nie ma wysokiej jakości sygnałów handlowych.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.