Kto jest w trendzie, z wyjątkiem przemysłu naftowego. Trzy pomysły inwestycyjne w maju

Po niewielkim zatrzymaniu w kwietniu ceny ropy nadal rosły, a wraz z nimi cały globalny sektor paliwa i energii. Indeks SPDR Energy Select dodaje 7% od początku miesiąca. Ale nie rośnie sam, istnieją inne rynki w pozytywnym trendzie.

Chińskie Haytek

Największe fundusze inwestowanie w Chinach wykazały wzrost o 3% do 25% w tygodniu po rekordowym napływu funduszy w marcu. Na przykład Kraneshares CSI China Internet, który zawiera portfolio największych chińskich firm internetowych, otrzymał więcej dni w kilka dni 300 milionów dolarów w stosunku do zwykłych 30 milionów dolarów. Rynek chiński zaczął wykazywać oznaki odwrotności wczesnej wiosny. Chodzi głównie o sektor IT, który jest szeroko reprezentowany w Hongkongu. Teraz wskaźnik Hang Seng jest o 9% wyższy niż minimum roczne. Połowa marca Benchmark utrzymywał ponad 20-dniowy przesuwanie i powtórzył ten wzrost na początku maja.

z tych akcji ChRL, które są handlowane w Rosji na giełdzie Petersburga, najlepsza dynamika z połowy marca pokazują JD.com (+37%), alibaba (+32), netease (+31%). Od początku maja, między innymi, wiodą Vipshop (+6%), Baidu (+3%), Li Auto (+1%). Zachowują wzrost, Pomimo korekty najnowszych sesji.

z technicznego punktu widzenia powinno przede wszystkim zwrócić uwagę na 51JOB (Jobs). Jest to chińska usługa poszukiwań pracy, która od stycznia organizuje trend rosnący. Papier w plus o 25% od początku roku jest handlowany powyżej 20-, 50- i 200-dniowych ślizgowych medium. Kilka żetonów, które dają sygnał wspinaczki, jest już wspomniany przez JD.com i mniej znany rosyjskiemu inwestorowi Huaneng Power. Pierwszy (JD) odbywa się w pobliżu poziomu na początku stycznia i powyżej 20-dniowego przesuwania. Drugi (HNP) rośnie bardziej miesiące, ale interesujące nie tylko przez to. Ma teraz dywidendę – 5,8% w dolarach.

Energia słoneczna

Drugi punkt wzrostu na rynku globalnym wiąże się z zieloną energią. Większość wskaźników przyjaznych dla środowiska rośnie. W pierwszym tygodniu maja akcje spółek słonecznych i akumulacyjnych, producentów generatorów wiatrowych i turbin hydraulicznych synchronicznie wzrosły. Średni wzrost wskaźników śledzących alternatywną energię wynosił od 1% do 10% od początku miesiąca. Chociaż nie ma żadnej z nich w wypłaty Szeroki rynek ponownie spadł: S&P 500 tygodniowo w minusie o 2%, kompozyt NASDAQ o ponad 3%.

Najsilniejsza dynamika – w słonecznych firmach. Globalny wskaźnik energii słonecznej MAC dodał około 5%od początku maja, w ciągu dwóch tygodni (odbicie rozpoczęło się pod koniec kwietnia) – o 8%. Teraz punkt odniesienia równoważy się w pobliżu swojej 20-dniowej ślizgowej ślizgowej, dzięki czemu rajd może w dowolnym momencie zyskać przyczółek.

wśród udziałów energii słonecznej, które są dostępne do wymiany Petersburga, z technicznego punktu widzenia, energia enfazy jest teraz szczególnie atrakcyjna. (ENP). Artykuł odepchnął się od rocznego dna w styczniu. Od tego czasu wzrosła o 67%, udało się przejść do korekty i dodała 10%w ciągu ostatniego tygodnia.

Transport kontenerowy

Trzeci globalny pomysł na maj jest pośrednio związany z pierwszymi dwoma. Zamki w Chinach i deficyt energii spowodowały nie tylko wzrost IT i popyt na alternatywę, ale także doprowadziły do ​​zmiany algorytmów podaży. Już według tradycji papierowe papierowe papierowe papiery aktywnie rosną na ten temat.

można zobaczyć we wskaźnikach wzrostu kosztów morza Fracht, który w ciągu tygodnia dodał średnio około 8%. W oddzielnych układach wzrost jest dwa razy więcej i osiąga 16% od początku maja do 50% od początku tego roku.

Wszystkie trzy kontenery, które są handlowane na giełdzie Petersburga, pokazują wyraźne odbicie z niedawnego dna: Zim Integrated, Kirby i Matson. Ale w najlepszej pozycji jest pierwsza. ZIM jest teraz powyżej 20- i 200-dniowego przesuwania, artykuł właśnie przezwyciężył opór w wysokości około 63,5 USD i ma prawie 40% wzrostu do lokalnego szczytu (90 USD).

Wnioski

pośród powolnej dynamiki światowych wskaźników Istnieją całe branże i kraje, które mogą wykazać dobry wzrost krótkiego i środkowego horyzontu. Oprócz rosnącego sektora naftowego przez kilka miesięcy pozytywne sygnały pochodzą z Chin, z boku energii słonecznej i transportu pojemnika. Spośród żetonów, które można kupić w Rosji, pięć wygląda atrakcyjnie na początku maja. Trzy chińskie artykuły: 51JOB (Jobs), JD.com (JD) i Huaneng Power (HNP). Poruszają się zauważalnie lepiej niż rynek i sygnalizują możliwą kontynuację rajdu. Huanen Energy Holding to także dobra historia dywidendy – 5,8% rocznie.

Obserwuje się silny trend rosnący w akcjach energii enfazy (ENPH). To amerykański dostawca rozwiązań informatycznych dla systemów energii słonecznej. Izraelski Zim zintegrowany wygląda nie mniej ciekawy. Firma rośnie po ostatnim odbiciu o 30%. Technicznie prawie 40%może dodać.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.