Monitor: Prognozy dla dolara Yuan i Hongkong

wśród wzrostu Betions Dollar Rezerwy federalnej, zajmuje stanowiska w większości walut światowych, aw przewidywalnej perspektywie jej dynamika pozostanie kluczowym czynnikiem dla kursów dolara Yuan i Hongkongu. Analitycy BCS Świat inwestycji czeka na wahania w kursie USD/CNY w przedziale 7,1-7,35 w listopadzie i konsolidacji bliskiej 7.20 do końca roku.

Nasza prognoza USD/CNY na listopad: 7,10-7,35 Prognoza kursu USD/rub: 61-62 Prognoza CNY/RUT: 8.30-8.73 HKD/USD-WE Dollar może się rozwijać w następujących Rok

szczegółowo

dolarów spowolnił na tle oczekiwań miękkiej polityki i wyborów Fed. Wskaźnik dolara amerykańskiego spadł w drugiej połowie października w związku z oczekiwaniami rynkowymi mniej agresywnego wzrostu zakładów Fed po listopadowym spotkaniu. Wybory pośrednie w Stanach Zjednoczonych odbędą się 8 listopada.

Obecne ankiety pokazują, że republikanie mają przewagę w wyborach do Izby Reprezentantów, podczas gdy walka o Senat jest nadal równa. Wynik może być korzystny dla dolara: pozostanie USD/HKD Na poziomie górnej granicy 7.85. W tym samym czasie kurs USD/CNY w październiku wzrósł wkrótce powyżej 7.30.

juanów również osłabionych w październiku – wyróżnimy trzy powody. Widzimy trzy powody osłabienia juana:

Ogólna słabość walut azjatyckich. Na ogół pozostawali w tyle za walutami G10 w październiku, ponieważ kraje azjatyckie nie zwiększyły stóp procentowych. Strój inwestycji krzyżowych. W ramach programu Connect Completed odpływ inwestorów z akcji w wysokości 44 miliardów juanów został zarejestrowany w październiku. Zagraniczni inwestorzy zostali zmniejszone Inwestycje w obligacje chińskie o około 61,6 miliarda juanów we wrześniu wśród wzrostu różnicy stóp procentowych między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Zmiany nastrojów rynkowych. Różnica między kursami juanu offshore i Yuan wzrosła w środkowej części października. Recesja Yuana wzrosła, a coraz więcej inwestorów na rynku instrumentów pochodnych było zaniepokojonych ryzykiem uprawy pary/CNY.

chińskich organów regulacyjnych pracuje nad stabilizacją kursu walutowego. W październiku Bank Chin wdrożył środki mające na celu wspieranie Yuan: Ulgę standardów w celu przyciągnięcia obliczeń kapitału zagranicznego i przeprowadzania obliczeń w obcej walucie przez chińskie banki.

W listopadzie nadal monitorujemy wprowadzenie i wdrożenie takich miar wsparcia, które powinny ustabilizować górną granicę zakresu oscylacji USD/CNY. Uważamy, że wraz z wprowadzeniem polityki makroekonomicznej mającej na celu rozwój, przepływy inwestycji portfela krzyżowego będą stopniowo odzyskiwać. Eksport został ograniczony przez osłabienie popytu zewnętrznego i inwestycji w nieruchomości pozostał pod presją.

Uważamy, że Chiny będą nadal kontynuować korzystną politykę makroekonomiczną i przestrzegają miękkiej polityki pieniężnej, a wzrost PKB w rachunku rocznym będzie prawdopodobnie w kwartał IV 2022 r. Sytuacja gospodarcza w ChRL powinien się poprawić.

prognozy kursu w przedziale 7,10-7,35 USD/CNY w listopadzie 7.20 do końca roku. Uważamy, że w listopadzie wskaźnik dolarów amerykańskich i przepływy funduszu inwestycyjnego będą nadal wpływać na kurs wymiany juanów. Nabierający Polityka stabilizowania kursu wymiany NBK uważamy, że górna granica zakresu oscylacji USD/CNY jest mało prawdopodobne, aby wzrosła znacznie przez miesiąc. Oczekujemy oscylacji USD/CNY w przedziale 7,10-7,35 w listopadzie. Nadal przewidujemy stopniową stabilizację i przywracanie juana. Jednak do końca roku para USD/CNY może pozostać około 7,20.

Zakładamy, że w przyszłym roku Fed zakończy cykl zaostrzenia, ponieważ gospodarka amerykańska wejdzie do trendu malejącego, a dolar może się odrzucić. W tym czasie Przebieg chińskiego juana może zacząć rosnąć, ponieważ przywrócenie gospodarki ChRL staje się bardziej stabilne.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.