Naprawiono kurs wymiany rubla?

odejścia od pływającego kursu waluty krajowej może jedynie zaszkodzić – korzyści handlowe kraju są zmniejszone, a gospodarka przestaje reagować na globalne trendy. Ale, sądząc po dynamice kursu walutowego w ostatnich tygodniach, twardy korytarz jest jednak uformowany. Jak długo?

miejsc amerykańskich przetoczyło falę optymizmu na tle spowolnienia inflacji z maksimum pół wieku. Inwestorzy uznali obniżenie presji cenowej za sygnał dla banku centralnego w celu polużenia przyczepności. Entuzjazm jest odbierany przez azjatyckich nabywców, Europejczyków Dzisiejsze indeksy mogą również awansować powyżej. Jest widoczny, euforia jest przedwczesna. Ostry skok zmienności miał miejsce na globalnym rynku walut. Po pierwsze, warto zauważyć silny spadek dolara w stosunku do światowych walut i przywrócenie Euro i jena. Ale emocje powinny wkrótce spaść, a długie trendy w grach pozostaną – dewaluacja ryzyka walut japońskich i europejskich wznawia się. Tymczasem wczorajsze oceny rubla zostały potwierdzone – optymizm nie wystarczył przez długi czas, a waluta pozostaje. Rynek surowców otrzymał poparcie od upadku dolara, a Brent wzrósł powyżej 97 USD, odrzucając gwałtowny wzrost surowej ropy w stanach. Jednocześnie zachowane jest ryzyko zrzucania kontraktów terminowych w dziedzinie 90 USD, a traflicowanie oleju będzie próbowało chronić pasek trzech digit.

rosyjski rubel nie mógł kontynuować pozytywnego trendu we wtorek, aw środę przegrał wszystkie podboje. Waluty zostały wzmocnione o 1-2%. I taki wynik został przeczytany dzień wcześniej. Dolar jest nadal zaciśnięty w wąskim korytarzu 59-61 rubli, a jego zwężenie jest obserwowane w zakresie rubla. Wyjście dojrzewa, prawdopodobnie w górę USD/pocieranie.

Mamy tymczasowy “ustalony” kurs rubla, aw mediach temat odejścia od pływającego kursu waluty krajowej, najwyraźniej na tle procesu dewaluacji, zaczął dyskutować. Z jednej strony stabilizacja rynku walut poprawia średnio terminowe prognozowanie handlu zagranicznego. Z drugiej strony, naprawienie kursu całkowicie eliminuje reakcję rubla na zmiany w obwodzie zewnętrznym.

globalna inflacja. Importowane towary i forteca rubla, w przypadku wyjazdu z pływającego kursu, będą zmuszone do wspierania banku centralnego poprzez interwencje. Ale przez 8 lat Rosja przechodziła na pływający kurs. Ponadto, jeśli istnieje silniejsza korekta rynków towarowych, a rosyjska gospodarka jest powiązana z eksportem surowców, wówczas drogi stały rubel pokonuje budżety firm i państwa, i nie będzie działać tak po prostu osłabienie rubla.

Dlatego formacja w rublu w rublu pozostaje tylko techniczna i Tymczasowe, bez faktycznego wiązania z kosztem waluty obcej. Jednocześnie wyjście z korytarza mogą być szybkie – przychody z eksportu są zmniejszone, import próbuje odzyskać, a deficyt rośnie. A bank centralny może ponownie obniżyć stawkę, widząc przyspieszenie deflacji.

Według naszych wczesnych szacunków, po przełomie górnego paska wynosi 61 rubli. W przypadku dolara amerykańskiego możemy porozmawiać o lotach 65 USD/pocieranie. Według wyników roku prawdopodobieństwo zobaczenia 70 za dolara jest wysokie.

dolarów amerykańskich (DXY: 105,4 p.) Próbuję zobaczyć więcej po więcej niż odsetek cieśniny na tle zachęcania do statystyki inflacji w Stanach Zjednoczonych. Dzień wcześniej zauważyliśmy prawdopodobieństwo chłodzenia inflacyjnego, ale liczba ta wyszła tak energiczna (8,5% po 9,1%), że handlowcy natychmiast rzucili się na zakup ryzykownych dokumentów, a dolar mocno spadł. Inwestorzy oceniają spowolnienie inflacji jako ciężki argument, tak że bank centralny tak bardzo przestaje zwiększać stawkę. Pilny rynek natychmiast obniżył oczekiwania według stawki na wrześniowym spotkaniu regulatora z kroku +75 p.n.e. do +50 p.n.e.

region techniczny 105 p. Całkowicie wspierane i wcześniej oparło się sprzedawcom dolara. Biorąc pod uwagę faktyczną recesję w stanach, następne wejście na 20-letnie szczyty, powyżej 109 zdjęć, nie oczekujemy, ale nie uważamy obserwowanej korekty za długoterminowy trend wzmocnienia dolara. Wsparcie trendów jest mało prawdopodobne, aby DXY pozostawił poniżej 100 p.

Zostaw odpowiedź