Olej rośnie na spójności OPEC +

Cena za oleje (grudzień Brent Futures) w poniedziałek 25 października do 16,57 GMT + 3 rósł o 1,2% do 85,6 dolarów za baryłkę Brent. Uczestnicy handlowi oceniają OPEC komentarze + o perspektywach usunięcia ograniczeń w sojuszu do produkcji ropy naftowej. Wiele członków OPEC + kierowany przez Arabię ​​Saudyjską w poniedziałek podkreślił potrzebę utrzymania ostrożnego podejścia w kwestii zwiększenia produkcji ropy naftowej. Jednocześnie minister energii Arabii Saudyjskiej Prince Abdel Aziz Ben Salman przypomniał, że dodatkowy popyt ze względu na przejście Generowanie przedsiębiorstw energii elektrycznej z gazem na oleju może wynosić 500-600 tysięcy beczek dziennie (lub nie więcej niż 0,5% światowej konsumpcji), pod warunkiem, że zima jest zimna. Jednak wskazał na ryzyko zwrotu światowej komercyjnej ropy na znaczący wzrost w 2022 r., Ponieważ zużycie paliwa przez sektor transportu jest nadal ograniczony.

Ben Salman wyjaśnił przyczyny wzrostu cen benzyny w Stanach Zjednoczonych ze skokiem w 10-krotnym koszcie etanolu, z którym Amerykanie miesza się z benzyną. Wskazał również na niski poziom Rezerwy paliwowe w Stanach Zjednoczonych i co jeszcze nie odzyskał w produkcji amerykańskiej 2-2,5 mln baryłek dziennie po huraganie “IDA”. Minister saudyjski w tym zakresie został doradzany przez Bideno lub zapewnienie większej dostępności paliwa lub pomyślenia o ograniczeniu jego eksportu z kraju. Wcześniej Prezes Stanów Zjednoczonych stwierdził, że ograniczenia dotyczące produkcji OPEC + są przyczyną gwałtownego wzrostu cen paliwa na rynku amerykańskim i wyjaśniono, że istnieją intensywne negocjacje na ten temat.

Baker Hughes w piątek naprawiono spadek w przeszłości Tydzień aktywnych wiertników wiertniczych w Stanach Zjednoczonych – po raz pierwszy w ciągu 7 tygodni – o 2 części do 443 instalacji. Zjednoczone eksperci zagraniczni banku, z kolei naprawiają, że rezerwy naftowe na końcu Cushing (zapewnia grill z fiolkami olejowymi na NYMEX) szybko zbliżające się do krytycznych niskich poziomów, podobnych do gdy olej kosztuje ponad 100 dolarów na baryłkę.

Qatari Qatar Energy (wcześniej Katar Petroleum) uzgodnił z amerykańskiego Exxonmobil o nabyciu udziału w pozwoleń na eksploracji w Kanadzie – na półce prowincji Nowej Fundlandii I Labrador. Francuskie totalergie (poprzednio suma) i Saudyjska Aramco uruchomiła pierwsze dwa stacje serwisowania sieci sprzedaży detalicznej w Arabii Saudyjskiej – w Er-Riyadh i Saikhat (we wschodniej prowincji kraju). Sieć będzie zawierać stacje tankowania w ramach marek Aramco lub TotalEngie, zapewniając kierowców usług paliwowych i detalicznych.

.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.