Olej w drodze do 100 USD za baryłkę

W piątek surowce rosły na szerokim froncie na tle łagodzących obaw z powodu globalnej recesji, a także plotki o odmowie “zerowej tolerancji” Chin na Covid-19. Czynniki te mówią na korzyść silniejszego zapotrzebowania i wsparcia towarów.

Brent Futures skoczyło o 4%. Dziś rano narzędzie jest dostosowywane, ponieważ informacje o zmiękczeniu kwarantann w Chinach nie otrzymały oficjalnego potwierdzenia. Chińscy urzędnicy w weekendy potwierdzili swoje zaangażowanie w ścisłe podejście W walce z infekcją.

obraz techniczny Brent pokazuje złamanie trendu malejącego i próbę powrotu do trzech poziomów. Przy korzystnym pochodzeniu informacyjnym może się to zdarzyć, chociaż przy okrągłym znaku 100 USD opór sprzedawców może być dość duży.

FRS może spowolnić

w piątek Przedstawiciele Rezerwy Federalnej USA zauważyli, że nadal rozważają możliwość bardziej ograniczonego kroku podnoszenia kluczowej stawki, pomimo silnych danych dotyczących zatrudnienia. To wspierało Optymizm dla surowców i platform standardowych. Według CME FedWatch Tool, na grudniowym spotkaniu regulatora, rynki czekają na krok 50 p.n.e. Z prawdopodobieństwem 61,5% w porównaniu z 38,5% na krok 75 p.n.e.

dolarów amerykańskich w piątek gwałtownie zmniejszył się, wspierając dynamikę surowców nominowanych do waluty w USA. Słabszy dolar sprawia, że ​​ropa jest bardziej dostępna dla posiadaczy innych walut i utrzymuje popyt.

Arabia Saudyjska ogłosiła OSP za

Arabii Saudyjskiej pod koniec tygodnia obniżanie oficjalnych wynagrodzeń wakacyjnych Cena (OSP) za eksport arabskiej oleju arabskiego dla azjatyckich nabywców wynosi 0,4 do 5,45 USD w porównaniu z punktem odniesienia Dubai/Oman. Jest to sygnał o niewielkim chłodzeniu rynku azjatyckiego, który jest oczekiwany do końca roku. Największymi nabywcami ropy saudyjskiej w Azji są Chiny, Japonia, Korea Południowa, Indie.

grudnia ceny dla konsumentów europejskich, wręcz przeciwnie, wzrosły o 0,8 do 1,7 USD powyżej poziomu Brent. Ceny Stanów Zjednoczonych pozostały niezmienione.

Aktywność książek w USA

Według Bakera Hughesa, liczba aktywnych platform wiertniczych W zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych wzrosło o 3 usta, do 613 ust. Aktywność wiertła nadal stagnuje, chociaż w październiku po raz pierwszy odnotowano niewielki miesięczny wzrost od lipca. Nie ma powodów, aby oczekiwać przyspieszenia produkcji. W ostatnich miesiącach trwał stabilnie w regionie 12 milionów B/s, a do grudnia 2022 r. EIA czeka na niewielki wzrost do 12,2 miliona B/s. Jednocześnie prognoza produkcji jest zmniejszana co miesiąc, dzięki czemu rzeczywiste wartości mogą być jeszcze niższe.

Dziś rano Brent Futures spadnie o 0,9% i handluje w okolicy 97,7 USD za baryłkę.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.