Prognoza euro dla rubla na wrzesień

w sierpniu stawka euro w kierunku dolara ponownie się zmniejszyła. Para EURUSD na miesiąc spadła 0,5%. Upadek euro wynikał głównie z wzmocnienia dolara przez cały miesiąc w przeddzień sympozjum szefów banków centralnych w amerykańskiej dziurze Jackson i ogłoszenie ogłoszenia o terminie Fed Stymulującej polityki pieniężnej, ale Oczekiwania te nie zostały uzasadnione, co pozwoliło na jedną walutę europejską, aby przestać spadać do końca miesiąca. Para Eurir na sierpień zmniejszyła się o 0,23% na tle odwagi euro Do dolara, a także wystarczająco wysokie ceny oleju wspierającego odporność rubla.

we wrześniu wpłynie szereg ważnych wydarzeń na dynamikę par Eurrub, które powiemy poniżej.

W dniu 9 września Europejski Bank Centralny zadeklaruje decyzję dotyczącą odsetek i depozytów. Nie ma wątpliwości, że stopa procentowa pozostanie na poziomie zerowego, a depozyt na negatywny (-0,5%). Najbardziej odsetki wśród rynku spowoduje, że towarzyszące komentarze EBC. Oraz w Radzie Gubernatorów Regulatora Finansowego Eurozone Istnieją nieporozumienia: od publicznych zapewnienia, że ​​przed marcem 2022 r. EBC nie zaplanuje załamania QE, przed ostrzeżeniem, że stymulująca polityka pieniężna pozostanie, ale stopniowo staje się bardziej ukierunkowane (w szczególności, szef EBC Kristin Lagarde zatrzymuje się do tego opinia.). Z natury komentarzy zależy od kierunku kursu euro.

Następnego dnia, w dniu 10 września decyzja o stopie procentowej rozmieszcza Bank Rosji. I tutaj nie jest tak przewidywalny jak w Oczekiwana decyzja EBC. Wierzymy, że Centralny Bank Federacji Rosyjskiej na Wrześniu Spotkanie może zwiększyć kluczową stopę procentową o kolejny 0,5 procent punktu do 7%, jeżeli inflacja cen konsumpcyjnych w Federacji Rosyjskiej w sierpniu nadal rośnie (zgodnie z wstępnymi danymi Rosstat, jest już jasny, że w sierpniu 2021 r. Tradycyjne “jedzenie” nie będzie, w przeciwieństwie do ostatnich lat). Zwiększone kluczowe tempo Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej mogą pomóc wzmocnić rubel w krótkoterminowym aspekcie.

22 22 rdzenie Fed sprawi, że publiczna decyzja w sprawie odsetek Ceny i dokonuj mocującego światowego rynku sprawozdania finansowego. Chociaż jest oczywiste, że na wrześniu Spotkanie Komitetu Open Market nie zostanie podjęta decyzja o zmianie korytarza stóp procentowych w 0-0,25%.

Po spotkaniu, głowa Fed Jerome Powell może wreszcie zdecydować o zadeklarowaniu terminów na początku składania QE. Jeśli takie daty zostaną ogłoszone, wskaźnik dolara amerykańskiego do walut światowych pod koniec września może być znacznie wzmocniona, ale jeśli nie są – dolar może w skrócie Aspekt spada mocno, zarówno w stosunku do euro, jak iw stosunku do rubla.

W ostatnim dniu miesiąca, wstępne dane zostaną wydane w kategoriach września inflacji cen konsumpcyjnych w strefie euro. Przypomnijmy, że roczna inflacja w strefie euro w sierpniu wzrosła do 10-letnim wysokości 3%, a kontynuacja wzrostu inflacji może być sygnałem, że EBC zacznie włączyć program PEPP przed marcem w przyszłym roku. A taki sygnał będzie zdolny do wpływania na euro. Oczywiście, w przypadku rocznej inflacji w strefie euro We wrześniu będzie nadal umieścić nowe rekordy.

Chociaż w sierpniu Rosja i Chiny, kolejna fala pandemii Coronavirus, wydaje się, że zaczyna się opuszczać, a w strefie euro jego negatywny wpływ na gospodarkę również zmniejszył się, podczas gdy jest zbyt wcześnie, aby porozmawiać o zwycięstwie niebezpieczny wirus. Według tego, kto przewiduje, ten spadek jest możliwy nowej fali pandemii, a cały świat musi być na to gotowy. Jeśli taka prognoza jest uzasadniona, najbardziej negatywnie, regularna fala pandemii wpłynie na rynki towarowe, w tym na cenę ropy, a zatem na rubelk.

Przewidujemy odwagę euro września do rubla w zakresie 86-89 rubli. za euro.

.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.