Przegląd tygodnia 30,09-04,10-Forex

W zeszłym t
y
godniu zaobserwowano euro/dolara linii spada euro/dolara trendu. Ceny spadły z poziomu 2017 do 1,0905 na nowy niski. Następnie odzyskane przez 40 punktów do końca sesji.

Wykresy na dzień i tydzień wyraźnie pokazują tendencję zniżkową w dłuższej perspektywie. Najbliższy cel powinien być początkowy poziom luki cenowej od kwietnia 2016, które nadal nie mogą być zamknięte. Wskaźniki bazowe również wspierać poziom spadku wartości pary, więc tendencja jest prawdopodobne, aby kontynuować w najbliższym przyszłości.
Głównym bodźcem do spadku cen była na początku tygodnia, kiedy były indeksy działalności gospodarczej w Niemczech i strefy UE. Indeksy w sektorze produkcyjnym i usługowym zostały odnotowane z najgorszych oczekiwań, które ustaliły dynamikę pary w inne dni. Wydajność niemieckiej gospodarki może spaść w wyniku recesji technicznej w kwartale, a wydajność sektora wytwórczego wygląda szczególnie narażone.

Nadal możliwe jest nałożenie amerykańskich obowiązków na Europejski przemysł motoryzowy. W tym przypadku straty Niemiec w PKB będą znaczne. EBC reaguje z ciętymi stopą odsetek ze względu na słabe dane gospodarcze i ogłosił, że zaczyna kupować aktywa. Na tym etapie program w zakresie dynamiki ilościowej rozpocznie się w listopadzie i będzie kontynuowany do czasu, aż inflacja w regionie stanie się bliska wartości wyjściowej EBC. Tymczasem, chyba że istnieje nieoczekiwane odwrócenie w poniedziałek, wrzesień będzie kolejny miesiąc dziewięciu w roku, kiedy wartość euro/pary dolara upadł. Od początku roku, notowania dla pary spadły o 450 punktów i nadal kontynuować tendencję do dalszego spadku.
Z dolara amerykańskiego nie było wzmocnienie w zeszłym tygodniu przeciwko prawie wszystkich aktywów. Przedstawiciel Chin powiedział, że nadal utrzymuje bliski kontakt ze Stanami Zjednoczonymi i był gotowy do rozpoczęcia negocjacji w październiku. Donald Trump twierdzi, że transakcja handlowa może zostać uderzona wcześniej niż oczekiwano. Konflikt handlowy między Stanami Zjednoczonymi a Chinami zmniejsza jego wpływ na rynki finansowe. Oba kraje nadal walczą w polityce i handlu, aby zyskać przewagę w podpisaniu umowy, ale inwestorzy uważają, że negocjacje będą trwać przez długi czas. Co więcej, nawet negatywne prognozy na temat wojny handlowej mówią o korzyściach płynących ze wzmocnienia dolara amerykańskiego, dzięki czemu waluta Ameryki jest wiarygodnym atutem wraz ze złotem. Kiedy EUR/USD spada do nowego niskiego 1,0905, możemy spodziewać się odwrócenia i poprawnego wzrostu cen, które 1,1000. W przyszłości osłabienie jednolitej waluty może doprowadzić do tendencji zniżkowej, ale tempo tendencji zniżkowej pozostanie słabe, tak jak w pierwszych trzech kwartałach tego roku.

Prognoza-oczekuje się odzyskać pary euro/dolara do poziomu oporu 1,0960, 1,0980, 1,1000, 1,1025 i 1,1050.

Funt/dolar

W zeszłym tygodniu pokazał, że Funt/dolar stracił więcej niż 150 punktów i spadł do poziomu wsparcia 1.2300. optymistyczne nastroje w kierunku pomyślnego zakończenia Brexit osiągnął szczyt kilka tygodni temu, a teraz spada. Ponieważ Boris Johnson przejął stanowisko premiera, szanse na udane porozumienie między Zjednoczonym Królestwem a UE wzrosły, ale bardziej przewidywanym scenariuszem jest nowy kontrakt, który zostanie opóźniony do początku lutego 2020. Oprócz sprzeciwu Johnsona wobec przywódców Unii Europejskiej, stracił krajową walkę polityczną z Parlamentem i opozycją. Jeżeli umowa nie zostanie podpisana w ciągu trzech tygodni, brytyjski premier będzie musiał poprosić Brukselę o nową reprieve. To nie pasuje do obietnic Johnson przed wyborami, i nie jest jeszcze jasne, jak będzie zachowywać się 19 października w przypadku braku zgody. Piątek. Główną przeszkodą dla stron jest system ochrony, którego celem jest zapewnienie tymczasowego pobytu Irlandii Północnej na terytorium Unii Celnej UE i jednolitego rynku europejskiego po Brexit.

Zjednoczone Królestwo nie zgadza się na poparcie niniejszych warunków w obecnym projekcie umowy. Wcześniej niemożność osiągnięcia porozumienia w sprawie kluczowej kwestii wynikała z rezygnacji Teresy May z premierem. Boris Johnson, który zastąpił ją, nie poczynił żadnych postępów w rozwiązywaniu problemu. Zaproponował warunki projektu umowy, który został odrzucony na tydzień wcześniej przez Unię Europejską. Może to również prowadzić do dalszych niepewności, które już wywierają ogromną presję na wyniki gospodarcze. W tym kwartale poziom PKB Zjednoczonego Królestwa spadł głównie z powodu Brexit. Wzrost inwestycji w sektorze przedsiębiorstw zmniejszyły się i przez długi czas znajdował się na krytycznym niskim poziomie. Zgodnie z najnowszymi danymi na temat inflacji oczywiste jest, że w sierpniu nastąpił spadek wzrostu cen, co stało się ze względu na zmniejszone zaufanie konsumentów. Nowe zmiany w datach wyjazdu kraju z Unii Europejskiej nasilą obecne problemy i mogą prowadzić do aktywnej sprzedaży brytyjskiej waluty. w krótkim okresie stać się czopowym trendu wzrostowego. Nastrój w brytyjskiej walucie stał się gorszy, a popyt na dolara rośnie. Prognoza dla wzrostu gospodarki USA w kwartale uległa zmianie, a PKB Królestwa brytyjskiego może spaść ponownie. Nacisk na parę walutową może wzrosnąć przed terminem Brexit.

W naszej prognozie, Funt/dolar oczekuje się spadku dalej do wsparcia poziomów 1,2290, 1,2265, 1,2230, 1,2200 i 1,2170.