Rynek amerykański spada. Co się stało?

W poniedziałek indeks S&P 500 spadł o 3,9%, osiągając najniższy poziom od marca 2021 r. Upadek z rocznych maksimum wyniósł 21,8%. Po rynku amerykańskim kluczowe miejsca europejskie zaczęły spadać. Mówimy ci, co się stało. Wall Street Journal opublikował wiadomość, że w najbliższej przyszłości Fed rozważy możliwość zwiększenia stawki o 75 bps jednocześnie, co jest połową związku, przekracza oczekiwania analityków. Po opublikowaniu w ciągu ostatnich 30 minut sesji średnie wskaźniki osiągnęły minimalne.

Standard indeks S&P 500 zamkniętych na terytorium niedźwiedzia. Stało się to po raz pierwszy od marca 2020 r., Kiedy pandemia Coronawirusa właśnie się rozpoczęła, pisze CNBC. Wszystkie akcje S&P 500 zmniejszyły się w ciągu dnia handlowego. Ponadto, na tle ogólnego spadku, ceny obligacji skarbowych spadły, w wyniku czego rentowność obligacji 10-letnich osiągnęła największe znaczenie od marca 2020 r. Inwestorzy nadal rozumieją bardziej ostry niż oczekiwano, raport inflacji , który został przedstawiony w piątek, a także możliwy wzrost stawki od Fed.

“Każdy, kto chce być bykiem, nie może znaleźć, do czego zawiesić kapelusz” – powiedział jeden z założycieli Cresset Capital. Według niego stopy procentowe rosną, więc nie jest jasne, w jakim kierunku rozwija się gospodarka.

, że z akcjami

W związku z troską o recesję, akcje Boeinga w wysokości 8,7%, Salesforce o 6,9%i American Express o 5,2%, zmniejszając średnią Jones Industrial. Promocje technologiczne zostały również ranne: Tesla, Netflix i Nvidia zawalili się o 7%. Upadek odnotowano również w sektorze turystycznym. Carnival Corporation A norweska linia rejsu spadła odpowiednio o 10%i 12%, Delta Air Lines – minus 8%, zjednoczone – minus 10%.

wcześniej amerykański Biuro Statystyki i Pracy poinformowało, że w ubiegłym miesiącu wskaźnik cen konsumpcyjnych w Stanach Zjednoczonych wzrósł o 8,6% w porównaniu z ubiegłym rokiem – jest to najszybszy wzrost wskaźnika od grudnia 1981 r. Również w weekend, cena wynika Gallene benzyna przekroczyła 5 USD, co dodatkowo zwiększyło obawy przed wzrostem inflacji.

Co to oznacza

akcji do wzrostu zakładów, a także wysokie ceny energii i paliwa. Obawy o Wysoka inflacja jest transmitowana na ryzyko bardziej agresywnego zaostrzenia DCP z Fed i kontynuacji wzrostu stóp procentowych dolara. Temat inflacji w USA pojawił się na pierwszym planie we wszystkich mediach biznesowych, co przy tej okazji zwiększa nerwowość inwestorów rynkowych. Częściowo naprawia sytuację z ceną konsumpcyjną i cen producentów może spaść cytaty ropy naftowej z powodu zmniejszenia popytu na warunki recesji, ale to nie są następne dni.

rynków zignorowało inflację problem. Jednak przez długi czas było już zauważalne, że nie tylko jedno czasowe elementy indeksu cen konsumpcyjnych, ale jego stabilne komponenty zaczęły rosnąć. Statystyki w zeszły piątek stały się po prostu wyzwalaczem, który jest wzmocniony przez wpływ zmniejszenia równowagi Fed.

W takiej sytuacji rosną oczekiwania, że ​​amerykański organ regulacyjny na spotkaniu w tej środę przejdzie do najszybszego wzrostu liczby kluczowych w stosunku do 1984 roku, podnosząc go jednocześnie o 75 p.n.e. (do 150-175 p.n.e.). Niektóre z największych Inwestycja w USA. Według wskaźnika narzędzia CME FedWatch prawdopodobieństwo tego wynosi 95% w stosunku do 3% na początku czerwca.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.