Rynek naftowy. Ceny nie mogły wzrosnąć powyżej 115 USD

W środę, cytaty olejowe wzrosły, ale po południu, po opublikowaniu raportu z zastrzeżeń ropy w Stanach Zjednoczonych, wygrała część wzrostu. Fokus pozostaje popytem w największych konsumentów paliwa na świecie: USA i Chin.

Obecnie Cytaty Brent są zmniejszone poprzez utratę nabycia wczoraj. Dwa dni w cenie rzędowej nie może wznieść się ponad 115 USD za baryłkę, wykazując słabość wewnątrz dużej trójkąta zbieżnego. Podział jednego z jego granic może być prekursorem ruchu impulsowego w kierunku awaria.

Rezerwy naftowe w USA

Rezerwy naftowe w Stanach Zjednoczonych spadły o 3,5 miliona beczek., Chociaż rezerwy benzyny i destylatu wzrosły o 0,8 mln i 1,4 mln baryłek. odpowiednio. Prognozy sugerowane zmniejszenie produktów naftowych, więc dane nie mogą być w pełni nazywane dodatnimi.

Produkcja w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 100 tys. B / s do 11,7 mln b / s po 7 tygodniach stabilnych wartości. Czysty przywóz wzrósł o 0,6 mln do 3,3 mln b / s. Łączny podaż produktów naftowych, wskaźnik popytu pośrednich zmniejszył się o 1,2 mln do 19,9 mln b / s. Średnia szybkość zasilania przez 4 tygodnie jest konsekwentnie zmniejszona.

Kombinacja czynników Negativna statystyki cen ropy. Oferta wzrosła, podczas gdy popyt jest nieco osłabiony. Może to być zarówno jednorazowa część, jak i początek nowej trendu, jeśli osłabienie popytu jest związane z destrukcyjnym działaniem wysokich cen. Po opublikowaniu raportu ceny spadły, chociaż wyraźny impuls nie został zaobserwowany.

OPEC +

W tym tygodniu OPEC + ponownie zebrą się, aby określić produkcję Polityka dla maja. Podstawowe poziomy, na których liczy się poziom redukcji, zostanie zwiększona o 1,6 mln stosowanych, ale miesięczny wzrost kwot zostanie uzgodniony o 400 tys. B / P. W cytatach cen ropy jest to scenariusz.

dla Arabii Saudyjskiej i Rosji, poziom bazowy zostanie podniesiony od 11 do 11,5 mln b / s. Dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich wzrost będzie od 3,2 do 3,5 mln b / s, dla Iraku – od 4,65 do 4,8 mln b / s, dla Kuwejtu – od 2,8 do 2,96 mln b / s.

Zgodnie z wynikami z dnia 2022 lutego poziom realizacji transakcji w celu zmniejszenia produkcji przez Kraje OPEC 136%. W wartości bezwzględnych opóźnione w produkcji za 1,05 mln b / s z poziomu docelowego. Prawdopodobnie, w marcu ten LGL może zachować lub trochę się rozwijać.

Sprzedaż oleju z SPR

Obecnie ceny ropy są spadek na tle raportów, że administracja prezydencką USA rozważa możliwość zwolnienia z strategicznego rezerwy o około 1 milion beczek dziennie przez kilka miesięcy w celu ustabilizowania sytuacji Rynek ropy naftowej.

Jest to duża objętość równoważna 1% dziennika Zużycie oleju na świecie. Środek ten mógł tymczasowo fajkować rynek ropy, ale nie pomoże wyeliminować deficyt strukturalny. W przypadku, gdy deficyt dostaw będzie dłuższy, Stany Zjednoczone mogą być w trudnej sytuacji. Dlatego rozwiązanie jest trudne. Oczekuje się, że dzisiaj zostanie opublikowany bardziej szczegółowy plan działania Stanów Zjednoczonych na rynku ropy naftowej.

Dziś rano, Brent Futures spadają o 4,7% do poziomu zamknięcia piątkowego i obracają się około 111,3 USD za baryłkę.

.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.