Spekulanci kupują złoty trzeci tydzień z rzędu

Zgodnie z raportami COT (zobowiązania handlowców), przewidziane przez Komisję do kontraktów terminowych (CFTC) – na tydzień kończący się w ostatni wtorek, duże spekulanci (niekomercyjne) zwiększyły stanowisko netto na zakup kontraktów złota na 19,1 tys. Umów do 210.7 tys. Duże gracze spekulatywni gromadzą czystą pozycję, aby kupić drugi tydzień z rzędu po 2-tygodniowym cięciu. Czysta pozycja stała się maksymalnie od 1 czerwca.

Headiers (Commercial) zwiększyły pozycję netto do sprzedaży umów złota o 20,7 tys. Kontrakty do 234,7 tys. Hedgingowe operatorzy zwiększają czystą pozycję na sprzedaż także drugi tydzień z rzędu. Otwarte odsetki wzrosły o 19,3 tys. Umów do 504,7 tys. Wskaźnik wielkich spekulantów (stosunek liczby umów na zakup zamówień na sprzedaż) wzrósł o 0,07 do 3,38.

Podsumowanie

Raporty danych COT na złotym odzwierciedla wzrost nastrojów bydła. Handlowcy Drugi tydzień zwiększają czystą pozycję wzrostu cen. Jednocześnie pozycja netto stała się maksymalna w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Duże fundusze wzrosły złote zakupy o 5% tygodniowo, sprzedaż została również zmniejszona. Jednocześnie duże spekulanci zwiększają zakupy na trzeci tydzień z rzędu, objętość ich długich pozycji stała się maksymalna przez sześć miesięcy. Kontynuacja tego trendu może przyczynić się do wzrostu cen szlachetnych metalu.

Uwaga: Dane raportu COT są fundamentalne i stosowane głównie do obrotu średnio- i długoterminowego. Duże spekulanci, niekomercyjne (banki, fundusze inwestycyjne) są zazwyczaj sprzedawane wzdłuż trendu. Heger, handlowa (operatorzy, Duże firmy) są zazwyczaj sprzedawane przed trendem. Pozycja netto jest różnicą między liczbą kontraktów na zakup i sprzedaż (zielona linia na wykresie jest pozycja netto dużych spekulantów; niebieska linia jest czystą pozycją HEDGER). Otwarte zainteresowanie to suma wszystkich otwartych pozycji na rynku.

.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.