Spekulatorzy aktywnie kupują i sprzedają USD

Według COT (zobowiązania handlowców), dostarczone przez handel komercyjny w towarach futures (CFTC) – w tygodniu, który zakończył się w ostatnim wtorek, duży o 1,4 tysiąca kontraktów przed 36,2 tysiąca dużych spekulacyjnych graczy budują czystą pozycję, aby kupić drugi tydzień z rzędu i przez 7 tygodni na 9 tygodni 9. Czysta pozycja stała się maksymalna od 25 stycznia.

żywopłotów (komercyjny) zwiększył czystą pozycję w sprzedaży kontraktów dla indeksu dolara Za 2,3 tysięcy kontraktów do 39,5 tysięcy. Heders-operatorzy zwiększają czystą pozycję na sprzedaż również o 7 tygodni z 9. 9. Otwarte odsetki wzrosły o 4,3 tysięcy kontraktów do 61,9 tysięcy. Wskaźnik klikalowania byków dużych spekulantów (wskaźnik liczby umów na zakup umów na sprzedaż) spadł o 0,21 do 3,09 tygodniowo (ze względu na wzrost sprzedaży).

Wznów

danych z raportów COT dla indeksu dolara (USDx) odzwierciedla wzrost nastrojów byków dla amerykańskiej waluty. Handlowcy w drugim tygodniu aktywnie zwiększają zakupy i sprzedaż Prowadzi do wzrostu czystej pozycji wzrostu USD. Jednocześnie czysta pozycja dużych spekulantów stała się maksymalna w ciągu ostatnich 4 miesięcy. Duże fundusze zwiększyły zakupy o 16% tygodniowo, podczas gdy wielkość ich długich pozycji stała się maksymalna od 3 września 2019 r. Kontynuacja tego trendu może przyczynić się do rozwoju amerykańskiej waluty.

W tym samym czasie handlowcy (szczególnie duże spekulatory) zwiększyli pozycje spadku USD, a niektóre z nich nie wykluczyły kontynuacji korekty z wielu lat maksimum zaleta.

Zostaw odpowiedź