USDX utrzymuje się powyżej poziomu wsparcia 92,50

Nie ma znaczących zmian w ogólnej dynamice obrotu, ponieważ notowania USDX utrzymują się powyżej ważnego poziomu wsparcia technicznego 92,50. Przełom odnotowanego wsparcia będzie oznaczał gotowość sprzedających do kontynuowania spadku do 91,75. Do tego czasu pozostaje ryzyko wznowienia wzrostu. Najbliższy opór to wąski przedział cenowy 93,40-93,50.

Niska aktywność handlowa wskazuje na niepewność rynku. Z jednej strony wiele renomowanych mediów w Stanach Zjednoczonych już ogłosiło zwycięstwo Joe Bidena, z drugiej – Donald Trump nie przyznał się jeszcze do porażki. Wszystko to utrzymuje rynki w napięciu, więc istnieje dość wysokie ryzyko wzrostu aktywności handlowej. Im dłużej widzimy konsolidację, tym większe prawdopodobieństwo bardzo silnego ruchu cen.

EUR/USD

Nadal obserwujemy konsolidację notowań pary powyżej poziomu wsparcia technicznego 1,1800, który jest również psychologiczny. Przełom w wyraźnym wsparciu otworzy drogę do 1,1700 i dalej do lokalnego celu 1,1615. Scenariusz spadkowy można wdrożyć tylko wtedy, gdy USD wzmocni się wystarczająco dobrze.

Jednocześnie zakupy od supportu 1,1800 pozostają w strefie wysokiego ryzyka handlowego, aż do momentu powrotu, a następnie utrwalenia notowań powyżej poziomu oporu 1,1840.

GBP/USD

par blisko górnej granicy kanału nadrzędnego i poziomu oporu technicznego 1,3315. W rezultacie aktywne zakupy na rynku nie są już odpowiednie, ponieważ potencjał wzrostu jest prawie wyczerpany. Ale handlowcy, którzy już otworzyli długie pozycje, wskazane jest, aby poczekać na osiągnięcie poziomów docelowych. Najbliższy opór to zakres 1,3300-1,3315. Scenariusz

Bullish pozostaje priorytetem, dopóki notowania pary nie powrócą do poziomu wsparcia 1,3250.

USD/JPY

Ruch cen amplitudy znacznie spadł, co wskazuje na wyraźną niepewność rynku. Jednocześnie formacja ta jest bardzo podobna do proporczyka – liczby kontynuacji trendu, co oznacza, że ryzyko dalszego wzrostu pozostaje zwiększone. Wysokość figury lub masztu jest dość duża, więc potencjał wzrostu jest również duży. W związku z tym do powrotu notowań do poziomu 105,05, uparty scenariusz pozostaje priorytetem. Pierwszym celem dla kupujących jest znak 106.05, a następnie 106.45.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.